RSS


Laureatka IV Spotkań Gitarowych – Gorlice 2013

Kwiecień 22
Laureatka IV Spotkań Gitarowych – Gorlice 2013

19 kwietnia 2013 roku w Gorlicach odbyły się „IV Spotkania Gitarowe” popularyzujące twórczość Mirosława Drożdżowskiego. Konkurs ten adresowany był do uczniów szkół muzycznych I st. I obejmował swym zasięgiem województwo małopolskie oraz powiaty jasielski, krośnieński i okres Bardejov (Słowacja). Patronat nad wydarzeniem objęła Pani Lidia Skrzyniarz – wizytator CEA na Region Krakowski.

Uczestnicy konkursu wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych (do 12 i do 17 lat), dodatkową kategorię stanowiły duety muzyczne. Do udziału w imprezie przystąpiło czterdziestu uczestników oraz siedem duetów ze szkół muzycznych Regionu. Byli to niejednokrotnie uczniowie starszych klas, posiadający bogate doświadczenie sceniczne.

W konkursie udział wzięła przedstawicielka suskiej Szkoły Muzycznej I stopnia – Katarzyna Pająk, uczennica klasy I gitary klasycznej. Warto podkreślić fakt, iż Kasia jest pierwszą uczennicą reprezentującą naszą szkołę na konkursie muzycznym.

Katarzyna Pająk wykonała dwa utwory Mirosława Drożdżowskiego: „W środku lata” oraz „Milonga o zachodzie słońca” uzyskując wysoką lokatę – „Dyplom w randze Srebrnego Medalu”.

Występ na konkursie był dla Kasi wielkim przeżyciem, a jeszcze większym były słowa uznania, jakie skierował do niej sam kompozytor – przewodniczący Jury. Jej wykonanie Milongi uznał za „wzorcowe i wzruszające…”

Nasza młoda gitarzystka zachwyciła jurorów i słuchaczy swoją wielką wrażliwością muzyczną i temperamentem. Godnie reprezentowała swoją Szkołę Muzyczną i miasto Sucha Beskidzka.

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!